Privátní finance online

Newsletter Fincentrum & Swiss Life Select a.s.

V průběhu září Swiss Life Select jako první finančně poradenská skupina na českém trhu nabídne klientům portál s výhodami, které pro ně plynou ze směrnice Evropské unie PSD2. Díky klientskému portálu budou moci mít přístup na všechny své běžné bankovní účty, a tedy i kompletní a aktuální přehled o své finanční situaci. Finanční poradce jim tak bude moci nabídnout produkty, které přesně reagují na jejich potřeby.

Dánská banka jako první na světě platí úroky lidem, kteří si od ní vezmou hypotéku. Dánský finanční ústav Jyske Bank nabízí vlastníkům nemovitostí hypoteční úvěr se zápornou úrokovou sazbou.

Cena zlata jde v posledních několika měsících nahoru a začíná se o něm znovu hodně psát. Důvodem růstu ceny zlata je předpokládaný pokles úrokových sazeb a obava z možné budoucí finanční krize. I přes poslední růst je cena zlata stále více než o 20 % níž, než byla v době svého rekordu. Přesto spousta lidí věří, že zlato je jedinou bezrizikovou investicí s garantovaným výnosem, protože tak tomu zkrátka vždycky bylo. Všichni si to ale nemyslí.

Skupina Swiss Life ve střední Evropě se v loňském roce rozrostla o nové společnosti Fincentrum Česká republika a Fincentrum Slovenská republika. Naše mateřská společnost Swiss Life International, již nyní chápe celý region CEE jako jeden trh, který funguje na podobném principu kvalitního, komplexního a celoživotního finančního poradenství.