Privátní finance online

Newsletter Fincentrum & Swiss Life Select a.s.

Nové video skupiny Swiss Life, které můžete zhlédnout, shrnuje náš hlavní cíl „Pomáhat našim klientům žít život podle svých představ“ v jednoduché zkratce: vybíráme pro vás to nejlepší, abychom se mohli podílet na vaší životní cestě a pomohli vám se ve správné chvíli správně rozhodnout. A to zcela jistě dlouhodobě plníme.

V minulém Newsletteru jsme vás informovali o našem novém produktu ETF Constellation, který jsme zařadili do naší nabídky. Během prvních tří týdnů se tento produkt stal ze strany našich klientů tím nejvíce poptávaným produktem, jaký jsme kdy na český trh uvedli. Do portfolií, jejichž složení určuje největší investiční společnost na světě BlackRock a která se skládají z nízkonákladových ETF (iShares), navíc zajištěných do české koruny, již bylo zainvestováno neinstitucionálními klienty více než 100 mil. Kč. Očekáváme, že do konce roku bude běžnými klienty (nepočítáme banky, penzijní fondy apod.) zainvestována jedna miliarda českých korun.

Invalidita je stav, kdy člověku dlouhodobě poklesne pracovní schopnost nejméně o 35 %, ať už z důvodu nemoci či úrazu. V takové situaci pak člověk nemůže plnohodnotně, nebo dokonce vůbec pracovat, a tak hrozí jemu a případně celé rodině pokles životní úrovně. A rozhodně se nejedná o životní situaci nijak výjimečnou. V roce 2017 bylo v Česku invalidních 424 242 lidí, což je zhruba 7 % obyvatel v produktivním věku, tedy přibližně každý šestý člověk.

Posledních dvanáct měsíců bylo z pohledů akciových trhů poměrně dramatických. Za poslední čtvrtletí roku 2018 propadly trhy téměř o dvacet procent. Závěr roku se tak nesl ve výrazně pesimistickém duchu a slovo „krize“ viselo ve vzduchu. První čtvrtletí letošního roku ale přineslo přesně opačný vývoj a to, co trhy na konci roku ztratily, letos opět získaly. Aktuálně se pohybují na maximech roku 2018.