Privátní finance online

Newsletter Fincentrum & Swiss Life Select a.s.

Na začátku tohoto měsíce došlo k významné události na českém investičním trhu. Pro klienty Swiss Life Select jsme přinesli novou a revoluční možnost investování, která zcela změní pohled na dosud běžně využívané investiční nástroje, dostupné tuzemským investorům.

Velikost investičních firem se měří podle AUM (Asset Under Management), tedy objemu majetku, který svým klientům spravují. Největším českým správcem je Generali Investments CEE, společnost spravující majetek převážně českých klientů ve výši 298 mld. Kč, tedy zhruba 13 mld. USD. Největším evropským správcem je francouzská společnost AMUNDI, spravující majetek v objemu 1,6 bil. USD. Světovou jedničkou v oblasti správy investic je však společnost BlackRock. Tento americký gigant je zodpovědný za zhodnocování svěřených peněz v objemu 6,4 bil. USD.

Investování prostřednictvím investičních fondů se již i v České republice stalo známým a rozšířeným způsobem investování. Majetek ve fondech rychle narůstá, čeští investoři v nich měli na konci loňského roku uložených již 498 mld. Kč.