Newsletter Fincentrum & Swiss Life Select a.s.

Na začátku února jsme vyhlásili ocenění Investice roku. Již podesáté jsme hodnotili ty nejúspěšnější investiční fondy na českém trhu a předali ceny zástupcům pěti nejlepších z nich. Letošní ročník jsme doplnili o novinky v podobě vyhlášení Investiční osobnosti roku a Investičního nápadu roku.

Podle Indexu českého investora CII750 zhodnotil průměrný český investor v posledním čtvrtletí roku 2019 své investice v podílových fondech o 2,3 procenta. Tento údaj tak přispěl k 12procentnímu výnosu za celý rok. Na první pohled to není vůbec málo, trhy však loni dokázaly nabídnout více, zejména ty akciové.

Průměrná úroková sazba podle Fincentrum Hypoindexu vzrostla v lednu o dva bazické body na 2,36 procenta. Po jedenácti měsících poklesu tak sice přišel nepatrný růst, přesto průměrná sazba zůstává již od října loňského roku pod hranicí 2,4 procenta.

Pomocí našeho charitativního konta jsme přispěli na mnoho projektů, například handicapovanému Jiříkovi na pohybovou terapii v Centru Hájek, díky které se jeho stav výrazně zlepšil. Podívejte se na krátké video.

Všem klientům, kteří by v rámci správy svého majetku využili také realitní služby, nově nabízíme servis dceřiné společnosti Fincentrum Reality. Kromě služeb realitní kanceláře máme v nabídce úvěrové financování, pojištění majetku, odpovědnosti i příjmu klienta. V případě investiční nemovitosti také vyhledávání nájemce i následný prodej. Ke každému klientovi přistupujeme individuálně, profesionálně a prioritou pro nás zůstává jeho spokojenost.