Fincentrum & Swiss Life Select Investice roku 2019

Návrat na Newsletter Březen 2020

Na začátku února jsme vyhlásili ocenění Investice roku. Již podesáté jsme hodnotili ty nejúspěšnější investiční fondy na českém trhu a předali ceny zástupcům pěti nejlepších z nich. Letošní ročník jsme doplnili o novinky v podobě vyhlášení Investiční osobnosti roku a Investičního nápadu roku.

Investice roku je projekt, kterým přispíváme ke zvyšování povědomí o investičním trhu a možnostech investování. Pomocí sofistikované metodiky vyhodnocujeme úspěšnost všech fondů kolektivního investování dostupných na českém trhu. Porovnáváme především jejich výkonnost v poměru s podstupovaným rizikem, a to nejen za právě skončený rok. Do výpočtů vstupuje i to, jak je daný fond schopen svých dobrých výsledků dosahovat dlouhodobě.

Jaké investiční fondy byly za rok 2019 nejlépe hodnocené? V pěti kategoriích jsme ocenili následující fondy:

  • Konzervativní fond: Conseq Invest Konzervativní (CZK)
  • Konzervativní dluhopisový fond: Amundi Euro Corporate Bond (CZK)
  • Progresivní dluhopisový fond: Franklin GCC Bond (USD)
  • Smíšený fond: J&T Money (CZK)
  • Akciový fond: Schroder ISF Global Sustainable Growth (USD) 

V obou dalších kategoriích Investiční osobnost roku a Investiční nápad roku nominovali a odhlasovali kandidáty členové odborné poroty, která je složena z předních odborníků a zástupců investičních společností působících na českém kapitálovém trhu. 

Ocenění Osobnost roku si odnesl portfolio manažer jednoho z největších českých akciových fondů Top Stocks, pan Ján Hájek. Jako nápad roku pak členové poroty vyzdvihli fenomén podcastů, mezi kterými v poslední době vzniklo několik zajímavých projektů zabývajících se investováním nebo obecně tématikou financí a ekonomiky. Přispívají tak ke zvyšování finanční gramotnosti české populace.

Pokud vás zajímá, jak celý večer probíhal a chcete se o Investici roku dozvědět více, navštivte stránky www.investiceroku.cz.

 

text: Karel Šulc, ředitel divize Swiss Life Select