Swiss Life Select představuje unikátní Index českého investora CII750

Návrat na Newsletter Květen 2018

České domácnosti a podniky investují prostřednictvím tuzemského kapitálového trhu téměř 1,4 bilionu Kč. Z toho je 484 miliard korun spravováno v investičních fondech. Popularita fondového investování nezadržitelně roste, jen za poslední čtvrtletí přibylo v investičních fondech téměř 14 miliard korun. Jak jsou ale české investiční fondy úspěšné? Kolik dokážou investorům vydělat? Na tuto otázku do dnešního dne neexistovala uspokojivá odpověď.

 

Společnost Swiss Life Select, jako lídr investičního poradenství na českém trhu, proto vyvinula Index českého investora (CII750). Jde o první investiční index, který se zaměřuje na oblast fondového investování, a to s regionálním zaměřením na Českou republiku. Index je sestaven ze 750 investičních fondů dostupných českým investorům za použití vah, které odpovídají rozdělení investic dle typu fondů, tak jak je každé čtvrtletí zveřejňuje Asociace pro kapitálový trh ČR.

 

Index je zpracováván analytiky Swiss Life Select ve spolupráci s agenturou Thomson Reuters, která pro výpočet indexu poskytuje profesionální data a analýzy. České veřejnosti je Index českého investora dostupný na nových internetových stránkách www.cii750.cz, případně www.indexceskehoinvestora.cz. Na stránkách jsou dostupné podrobné informace jako složení indexu dle typu aktiv, regionální rozložení, největší pozice v indexu a další ukazatele a samozřejmě aktuální výkonnost.

 

Klienti Swiss Life Select mohou velmi snadno porovnat výkonnost indexu, tedy výkonnost investičního portfolia běžného českého fondového investora, s výkonností investičních nástrojů Swiss Life Select. Jde zejména o naše špičková fondová portfolia Best Solution Funds a Best Solution Themes, která jsou sestavena z těch nejlepších a nejvýkonnějších fondů na českém fondovém trhu.
Jaké jsou tedy aktuální výnosy? Ukazuje se, že na výběru investičních nástrojů skutečně záleží. V grafu níže uvádíme příklad porovnání historické výkonnosti vyvážené a růstové strategie portfolií Best Solution Funds v porovnání s Indexem českého investora, tedy s průměrem českého fondového trhu, za poslední tři roky:

 

Růstová strategie Best Solution Funds


Vyvážená strategie Best Solution Funds

 

Máte zájem o investování prostřednictvím strategií Best Solution Funds? Neváhejte se obrátit na svého finančního poradce, který vám poskytne bližší informace.