Privátní finance online

Profesní ochrana příjmů nově v nabídce Swiss Life Select

Návrat na Newsletter Červen 2020

Swiss Life Select nově nabízí svým klientům, ve spolupráci s největší pojišťovací organizací na světě Lloyds, unikátní pojištění ochrany příjmů. Tento specializovaný produkt slouží profesionálním sportovcům, ale i dalším profesím, u kterých i zdánlivě banální zdravotní problém může znamenat konec kariéry. 

Unikátnost produktu spočívá v možnosti pojistit neschopnost vykonávat danou profesi, ať už dočasnou, či trvalou. Nově tak umíme pojistit našim klientům v podstatě profesní invaliditu. Velmi vhodný je tak tento produkt pro pojištění profesionálních sportovců, lékařů, ale například i manažerů, umělců či řidičů. 

Jak se tento produkt liší od pojištění invalidity v rámci standardního životního pojištění? Velmi výrazně. U standardního pojištění invalidity je přiznání pojistného plnění závislé na přiznání daného invalidního stupně státem (1., 2. nebo 3. stupeň invalidity). U pojištění od Lloyds je posuzována schopnost vykonávat profesi bez ohledu na státní sociální systém. 

Uveďme si pojistné krytí na příkladu. Pokud má profesionální fotbalista sjednáno pouze standardní pojištění invalidity a stane se mu menší úraz, například přijde o část palce na noze, stát invaliditu rozhodně nepřizná. Nedostane tedy ani plnění z pojištění. A to i přesto, že takový úraz bude mít fatální dopad na schopnost pokračovat v profesionální kariéře fotbalisty. S pojištěním profesní invalidity se sportovec ničeho podobného bát nemusí. Podobně na tom může být například chirurg, pro kterého je preciznost rukou zcela zásadní pro výkon jeho profese. I pro něj může být například zlomenina prstu naprosto fatální. 

Poskytovatel pojistného krytí, Lloyds se sídlem v Londýně, je nejstarší pojišťovací institucí na světě. Její historie je stará více než 300 let a její finanční sílu potvrzují všechny globální ratingové agentury. Díky spolupráci Swiss Life Select a společnosti Leadenhall máme možnost tento unikátní produkt nabídnout našim klientům. 

Zaujala Vás naše nabídka? Neváhejte se obrátit na svého finančního konzultanta ze Swiss Life Select.