Investujte jako profesionálové

Návrat na Newsletter Červen 2019

Fondy kvalifikovaných investorů nabírají na čím dál větší popularitě. Není divu. Nabízejí totiž to, co běžné investiční nástroje nemohou. Pokud Vás zajímá, jak zpestřit své investiční portfolio, čtěte dále.

 

Jako fondy kvalifikovaných investorů jsou označovány fondy, které mají specifické investiční limity, a to jiné než běžné investiční fondy. To v praxi znamená, že si mohou dovolit investovat do méně obvyklých aktiv, jako jsou nemovitosti, průmyslové podniky, půda nebo třeba historické automobily. Omezení je však na straně minimální investice, nejčastěji ve výši 1 mil. Kč.

 

Jejich výhodou je to, že takováto investiční aktiva nejsou tak blízce spojena s děním na kapitálových trzích, jako například akcie nebo dluhopisy. Jejich výkonnost tedy nepodléhá tak častému a vysokému kolísání. Na druhou stranu to s sebou nese specifická a nemalá rizika v podobě omezené likvidity či snížené diverzifikace. Zkrátka něco za něco. I přesto však mají své místo v investičním portfoliu, typicky 10-20 %, a přispívají k celkové výkonnosti portfolia a snížení jeho kolísání.

 

V nabídce Swiss Life Select naleznete těchto speciálních fondů celou řadu. Velmi populární jsou fondy kvalifikovaných investorů zaměřené na nemovitosti. V této oblasti jsme nově zařadili fond investiční společnosti REDSIDE s názvem NOVA Real Estate. Fond, jenž od svého vzniku v roce 2015 narostl na současných 3,8 mld. Kč, spravuje široké portfolio komerčních nemovitostí, jako jsou kancelářské budovy nebo nákupní centra po celé republice. Cílený výnos pro investora tohoto fondu je 5 % p. a.

 

Jde však pouze o jeden fond z nabídky a ta ve Swiss Life Select čítá přibližně dvacet fondů kvalifikovaných investorů. Neváhejte se obrátit na svého privátního finančního konzultanta. Rád Vám celou naši nabídku představí a pomůže Vám vybrat vhodný doplněk Vašeho investičního portfolia.