Už víte, jaký budete mít důchod?

Návrat na Newsletter Květen 2017

Celý vyspělý svět se potýká s otázkou stárnutí obyvatelstva. Státy zcela evidentně ztrácejí schopnost postarat se řádně o své seniory a naše země není výjimkou. Státní penze jsou nízké již dnes a celá řada důchodců má kvůli tomu existenční problémy.

 

Spoléhat se na to, že se stát o nás všechny v době důchodu postará, je špatná strategie. A přestože se o tomto tématu tolik hovoří, stále velká část našich obyvatel dostatečně nespoří na důchod. Jasně o tom hovoří čísla ministerstva financí. Podle jejich údajů sice průměrná úložka do doplňkového penzijního spoření na konci roku 2016 vzrostla, ale i tak činí pouze 741 Kč. Ovšem správně by se měla výše spoření pohybovat v rozmezí 5–10 % mzdy, a to po celou dobu aktivního života.

 

 

 

Evidentně je pouze na každém z nás, jak prožijeme podzim svého života. A je tedy jasné, že je potřeba začít včas s odkládáním peněz na penzi. Kolik byste si měli odkládat, vám napoví naše kalkulačka:

 

 

Kolik dostanu od státu

Jsem

Jsem podnikatel?

Rok narození

Kolik mám dětí

Hrubý měsíční příjem

Na plný úvazek pracuji od svého věku

Důchodový věk

Výše státního důchodu

Kolik si mám spořit

Jakou požaduji výši měsíční renty

V kolika letech plánuji odejít do penze
(nejdříve v 60 letech)

Finanční díra

 

 

Jakou volím strategii spoření

K dnešnímu dni mám celkem naspořeno

Měsíční částka potřebná ke spoření

Měsíční příspěvek zaměstnavatele

Výše mého měsíčního příspěvku

+ státní příspěvky

 

 

Pokud vám cokoli nebude jasné nebo budete mít zájem o další informace, kontaktujte naše finanční konzultanty ve vašem okolí

 

Autor článku: Jiří Sýkora, specialista produktového managementu Swiss Life