Newsletter Fincentrum & Swiss Life Select a.s.

V polovině srpna oznámila pojišťovna Aegon svůj záměr opustit český a slovenský trh a dohodu o prodeji aktivit v těchto dvou zemích pojišťovně NN. Celá akvizice nyní čeká na schválení Českou národní bankou, Národní bankou Slovenska a antimonopolním úřadem a její dokončení lze očekávat v průběhu prvního čtvrtletí roku 2019. Tento krok je součástí plánované strategie pojišťovny Aegon vedoucí k užšímu zaměření na klíčové trhy. Vedle Česka a Slovenska působí Aegon v dalších více než 25 zemích.

Zlato hraje v dějinách lidstva nezastupitelnou úlohu. Jeho fyzické vlastnosti a krása určily jeho dekorativní využití v umění. Jeho nedostupnost a omezené množství z něj pak učinily prostředek uchování hodnoty a směny, který se přenesl až do moderní historie. Teprve až v roce 1971 se světový měnový systém odpoutal od navázání na zlato, které do té doby krylo hodnotu peněz.

Českým tátům v životě nejvíce záleží na nejbližší rodině. Tvrdí to devět z deseti českých otců v průzkumu Pojišťovny České spořitelny realizovaném agenturou Ipsos. Téměř každý druhý táta ale nemá pro případ výpadku příjmu žádný záložní plán, jen třetina má sjednané životní pojištění.

Společnost Swiss Life Select se v České republice prozatím soustředila pouze na segment fyzických osob. Proč nyní firemní klientela?