Newsletter Fincentrum & Swiss Life Select a.s.

Asi téměř každý z nás si před cestou do zahraničí nezapomíná sjednat cestovní pojištění, a to i když cestujeme v rámci Evropské unie. Ačkoliv totiž české zdravotní pojištění platí po celé EU, nemusí být v mnoha případech v zahraničí dostačující

Pokud se chystáte odjet na dovolenou se svým vozidlem, měli byste myslet také na něj. Povinné ručení je platné i v zahraničí, konkrétně ve státech uvedených na vaší zelené kartě.

Možná vás na dovolené někdy přepadnou obavy, zda je doma vše v pořádku. Přeci jen jste opustili svůj domov na několik dnů, mnohdy i týdnů. Pokud máte sjednáno pojištění nemovitosti a domácnosti, jehož součástí je i pojištění proti krádeži, případně vandalismu, můžete být relativně klidní.

Letní slunečné dny jsou tu a s nimi také čas dovolených. Pokud se chystáte na dovolenou aktivního rázu, určitě je dobré myslet na úrazové pojištění. Máte je sjednáno v rámci svého životního pojištění? Pokud ano, víte, že adrenalinové aktivity – jako například horolezectví, bungee jumping, potápění či rafting – bývají většinou předmětem výluk?

Vážení klienti, dovolte, abychom Vás informovali, že od 2. července naleznete poradenské centrum v Českých Budějovicích na nové adrese.