Privátní finance online

Newsletter Fincentrum & Swiss Life Select a.s.

Nedávno skončený rok byl pro akciové investory jízdou jako na horské dráze. Dow Jones se pohyboval od ztráty 10 % v únoru až po zisk 14 % v prosinci. Tím největším akcelerátorem byl všem analytikům navzdory Donald Trump.

Daňové sazby zůstaly pro rok 2017 nezměněny, stejně tak se nadále uplatňuje u zdanění mezd princip superhrubé mzdy. Kvůli růstu průměrné mzdy výrazněji stoupne také výše minimálních záloh na zdravotní a sociální pojištění OSVČ.

Společnost Swiss Life Select poskytuje v řadě zemí specializované služby, které jsou zaměřeny na lékaře. Těžiště této služby tkví v respektu ke zvláštnostem života lékaře, jeho časové vytíženosti a propojení soukromého života s profesí.

Dnešní pracovní trh nabízí širokou škálu možností. Firmy bojují o kvalitní kandidáty. Také Swiss Life dlouhodobě usiluje o to, aby o vaše peníze a majetek pečovaly ty nejkvalitnější osobnosti. A jsme v tom velmi úspěšní.

Aktuálně třetí nejbohatší člověk planety, uznávaný a respektovaný investor Warren Buffett učinil v loňském roce dva nákupy, které stojí za povšimnutí. Jeho společnost Berkshire Hathaway navýšila svůj podíl ve společnosti Apple a nakoupila akcie hned čtyř amerických aerolinek.