Privátní finance online

Newsletter Fincentrum & Swiss Life Select a.s.

Jedním z hlavních důvodů, proč investoři vstupují do podílových fondů, je jejich vnitřní diversifikace. Nákupem jednoho produktu (jednoho podílového fondu) jsou schopni svoji investici naráz rozložit mezi několik desítek investičních nástrojů, které tvoří portfolio daného podílového fondu.

Švýcarská finanční skupina Swiss Life, která má své zastoupení prostřednictvím Swiss Life Select i v České republice, zvýšila v roce 2014 příjmy, a to na 20,4 miliardy CHF a čistý zisk na 818 milionů CHF.

Smlouvu o stavebním spoření nezletilého lze ukončit výpovědí stejně jako smlouvu zletilého účastníka. Tady však podobnost končí. První odlišnost je v tom, že za dítě podává výpověď jeho zákonný zástupce. Druhý rozdíl tkví v tom, že je velmi pravděpodobné, že bude třeba rozhodnutí opatrovnického soudu.

Celá řada našich konzultantů nachází ve Swiss Life Select vrchol své kariéry. Za jejich úspěchem stojí tvrdá práce. Jedním z nich je i pan Jan Večeřa, kterého jsme oslovili, aby nás nechal nahlédnout do zákulisí své práce. Působí charismaticky a má chování dokonalého profesionála.

Již sedmým rokem pořádá renomovaná agentura Reuters spolu se svými partnery charitativní projekt Šance pro děti. Hlavní částí akce je dražba vybraných velkoformátových fotografií, které přibližují události zachycené fotografy Reuters po celém světě za uplynulý rok.

Každý rok zloději vyloupí tisíce domácností. Pro milovníky umění a vášnivé sběratele je krádež a vloupání noční můrou a postrachem. Většina Čechů i přesto riskuje, a nepojišťuje si své domy ani cenné předměty. Každá druhá domácnost nemá pojistku, stejně tak třetina nemovitostí.