Investiční programy těží z růstu akcií

Návrat na Newsletter Červen 2017

S blížícím se pololetím nastává čas podívat se, jak se daří výkonnosti investičních programů. Jedná se o typ produktů, který naši klienti využívají velmi často a rádi. Investiční programy dokážou velmi jednoduše a spolehlivě plnit dlouhodobé finanční cíle, jako je zabezpečení penze nebo podpora dětí při studiu či při pořizování vlastního bydlení.

„Nejvíce využívanými investičními programy z naší nabídky jsou produkty Conseq Horizont Invest, Pioneer Rentier 3S a Generali PARTNER Invest Plus,“
říká Tomáš Rampula, ředitel produktového oddělení Swiss Life.

Investiční portfolia těchto programů jsou obdobná. Jedná se o širokou paletu podílových fondů různých investičních správců. Portfolia jsou aktivně řízená, reagují na vývoj kapitálových trhů. Všechny tři produkty navíc obsahují funkci „životního cyklu“, která zajišťuje ochranu dosažených výnosů s blížícím se koncem daného investičního horizontu.

 


V letošním roce se investicím obecně dařilo poměrně dobře. Základem byl růst amerických akcií, které reagovaly na pozitivní vývoj americké ekonomiky a optimismus spojený s chystanými ekonomickými reformami nové americké vlády. Nezaostávaly ani evropské akcie, jejichž růst je tažen kroky evropské centrální banky a z pohledů investorů pozitivním politickým vývojem.

 

Se založením některého z investičních produktů vám rádi poradí naši kolegové v některé z našich kanceláří.


Autor článku: Jan Macek, analytik produktového oddělení Swiss Life