Privátní finance online

Infarkt postihne ročně více než 22 000 Čechů

Návrat na Newsletter Září 2016

Typická bolest na hrudi, která vystřeluje do ramene, krku a levé ruky – to jsou typické příznaky jednoho ze závažných onemocnění, které ročně postihne okolo 22 000 Čechů. Dvacet pět procent z nich umírá.

Ohroženější skupinou jsou muži, infarkt myokardu je postihne až 5krát častěji než ženy. Nejčastěji postižení jsou muži nad 50 let a ženy nad 60 let, ale výjimkou už dnes nejsou ani třicetiletí pacienti. Přibližně každý čtvrtý pacient po prvním srdečním infarktu prodělá ještě další.

Infarkt myokardu (srdeční mrtvice) je náhlé přerušení krevního zásobování části srdce. Dochází k němu náhlým uzávěrem srdeční (koronární) tepny – nejčastěji vznikem krevní sraženiny.

Srdce 
je orgán, který váží cca 330 gramů a má velikost sevřené lidské pěsti. Každou minutu se smrští průměrně 70krát, což za sedmdesát let života činí více než 2,5 miliardy stahů. Funguje jako svalová pumpa, která se rytmicky stahuje a vstřikuje krev do cévního řečiště. Každou minutu vypudí do celého těla 5 až 6 litrů krve. Za hodinu tak přečerpá 360 litrů, za jeden den 8 640 litrů a za sedmdesát let života asi 220 milionů litrů krve.
Zdroj: infarktneceka.cz

Infarkt může mít velmi dramatický průběh, ale až desetina případů nemá žádné příznaky a až třetina případů má příznaky atypické a mírnější – například jen dušnost či bolest v zádech nebo v rameni.

Rozhoduje každá minuta

Rozhodující je čas dopravy do nemocnice. Více než 50 procent pacientů se srdečním infarktem se dostane do nemocnice pozdě. Zhruba po 20 minutách začíná odumírat srdeční sval. Pokud klient pociťuje typické příznaky, mělo by to být dostatečným varovným signálem a mělo by to znamenat okamžitý přesun do specializovaného kardiovaskulárního centra.

Nemoc si nevybírá

Vážné onemocnění se týká každého. Je jedno, kolik vám je let, jestli jste chudý nebo bohatý. Nemoc si zkrátka nevybírá. Riziko některých onemocnění lze snížit zdravým životním stylem, avšak vznik většiny nemocí ovlivnit nelze. Je dán geneticky, takže fakt, jestli onemocníme nebo ne, záleží jen na štěstí.Nikdy nevíme, co nás postihne. To ostatně v životě nevíme nikdy a o ničem, ale jsou situace, na které se lze alespoň trochu připravit. Nikdy si nekoupíme zdraví, ale můžeme si koupit klid a existenční jistotu během léčby.

Riziko závažného onemocnění lze ošetřit v rámci životního pojištění, kde jde o jedno z možných připojištění.

Pojištění by mělo sloužit k zajištění finančních prostředků pro kvalitnější léčbu a úhradu případných jednorázových výdajů spojených s diagnostikou závažného onemocnění.

Akce pro klienty

Klientům, kteří si od 19. září do 30. listopadu 2016 sjednají riziko velmi vážných onemocnění a úrazů (VVO) v rámci FLEXI životního pojištění Pojišťovny České spořitelny a v budoucnu je postihne infarkt myokardu, bude vyplacen dvojnásobek pojistné částky, maximálně 1 mil. Kč navíc. Akce se vztahuje na riziko velmi vážných onemocnění sjednané na částku minimálně 100 000 Kč pro dospělé. Výhoda je garantována po celou dobu platnosti rizika, a to i v případě změny pojistné částky v průběhu pojištění.

Příklady plnění:

  1. Klient si sjedná 25. září novou smlouvu nebo připojistí riziko velmi vážných onemocnění v kompletní variantě na pojistnou částku 500 000 Kč. Za tři roky ho postihne infarkt myokardu.
    Klientovi bude vyplaceno pojistné plnění 1 000 000 Kč (z konstantní PČ 500 000 Kč a z marketingové akce 500 000 Kč).
  2. Klient si sjedná 1. listopadu novou smlouvu nebo připojistí riziko velmi vážných onemocnění v kompletní variantě na pojistnou částku 1 500 000 Kč. Za tři roky ho postihne infarkt myokardu.
    Klientovi bude vyplaceno pojistné plnění 2 500 000 Kč (z konstantní PČ 1 500 000 Kč + maximum z marketingové akce 1 000 000 Kč). 

V případě zájmu kontaktujte svého finančního poradce.

Autor: Kamil Durčák, analytik Swiss Life Select

Pro více informací nás kontaktujte.