Úspěch je vždycky výsledkem práce celého týmu - rozhovor s Josefem Lamparem

Návrat na Newsletter Červenec 2015


Úspěch je vždycky výsledkem práce celého týmu. To je motto, kterého se Josef Lampar, poradce pro prémiovou klientelu, drží po celou svou kariéru. Ať už řídil síť čerpacích stanic, nebo hotel v lázeňském resortu. Chomutovská pobočka Swiss Life Select takovým týmem jednoznačně je. I proto dosahuje skvělých výsledků a dělá dobré jméno značce Swiss Life Select v severočeském regionu.

Pane Lampare, ve Swiss Life Select prožíváte sérii úspěchů, jež jste korunoval přijetím do týmu poradců Premium, kteří se specializují na top bonitní klientelu. A to vše za necelý rok.

Musím vás trochu opravit. Sám bych něco podobného zvládnul jen obtížně. Můj úspěch je výsledkem práce celého chomutovského týmu, která pouze není tak vidět. Moji kolegové mi vytvářejí stoprocentní zázemí a poskytují mi vysoce profesionální podporu. Dovoluji si říct, že s nimi za zády by podobných výsledků dosahoval téměř každý komunikativní a pracovitý obchodník. Můj manažer mi od počátku ukázal, jak mám dělat svoji práci, a analytický tým mi dal jistotu, že po odborné stránce je má práce v naprostém pořádku. Jiné kouzlo v tom není.


Před tím, než jste nastoupil do Swiss Life Select, jste řídil lázeňský hotel. Co vás k té změně vedlo?

Těch důvodů bylo několik. Hotelnictví mě ohromně bavilo a skvěle živilo. Bohužel dojíždět do Mariánských Lázní bylo časově velmi náročné. V hotelové sezoně jsem prakticky neměl čas na nic jiného než na práci. To špatně nesly hlavně moje děti a má partnerka. A přijít o čas s nimi, to bych si asi neodpustil. Hledal jsem profesi, která by mi nabídla podobnou nebo větší prestiž, budoucnost a příjmy. Prošel jsem několika výběrovými řízeními, ale nikdo to nebylo ono. Vždycky tam z té trojčlenky prestiž-budoucnost-příjmy chyběl nějaký prvek. Až ve Swiss Life Select se všechny tři kvality setkaly.

Vím, že jste v minulosti nikdy nepracoval ve financích. Nebyl to pro vás handicap?

Handicap sleduji na golfu, ne v práci (směje se). Jasně že dnes toho o financích vím významně více než před rokem, ostatně od švýcarského finančníka se to tak nějak očekává. Ale ani dnes nemohu říci, že umím všechno. Díkybohu mám vedle sebe lidi, kteří o financích vědí když ne všechno, tak skoro všechno. To je jejich role. Moje role je mluvit s klienty, pochopit je, být jim nablízku. Spolu s odbornými analytiky poté převedeme jejich životní příběh a cíle do čísel. Bez takto úzké spolupráce si svou práci nedovedu představit. I v minulosti, kdy jsem řídil desítky podřízených, jsem ke své práci přistupoval stejně a fungovalo to. Jsem prostě povahou týmový hráč.

Na čem v současnosti pracujete?

Připravujeme naši účast na sérii golfových turnajů Elite Bussines Golf Tour. A vrcholem naší „golfové“ sezóny je účast na Ladies European Tour, což je profesionální sportovní událost s prize money 250 000 eur. Velmi se těším, až budu mít možnost setkat se s profesionálními golfisty i s diváky, kteří umí ocenit jejich um. Věřím, že celá řada z nich se díky práci našeho týmu stane spokojenými, dlouhodobými klienty Swiss Life Select.

Děkujeme vám za rozhovor a přejeme vám mnoho úspěchů také v budoucnu.