Kariérní příležitosti - rozhovor s Pavlem Moudrým

Návrat na Newsletter Duben 2015

Kudy vede cesta z diplomacie přes obchodní management až do švýcarské finanční instituce zaměřené na špičkovou péči o majetek a peníze privátní klientely?

Spojnicí jednotlivých etap Pavla Moudrého byl vždycky obchod. Nejdříve to byl mezinárodní obchod z pozice obchodního atašé na ambasádě v Londýně. Tato zkušenost mu dala skvělé základy pro pozici ředitele či obchodního manažera velkých, i nadnárodních firem. 

Zastával post jednatele v rakouské makléřské  pojišťovací společnosti, která spravovala majetek v hodnotě téměř dvou miliard korun. Z pojišťovnictví přešel do sázkového byznysu jako člen představenstva a generální ředitel Chance a.s. S touto firmou zaváděl na český trh elektronické sportovní sázení.

Vizitka Pavel Moudrý


Pane Moudrý, jak do Vaší obchodně-manažerské kariéry zapadá Swiss Life Select?
Chtěl jsem znovu pracovat pro silnou, nejlépe nadnárodní firmu. Opravdu velké firmy musí být inovativní, aktivní, musí se měnit. Musí být do určité míry pragmatické. Jejich pragmatismus je předpokladem profesionality, a tu považuju za nezbytnou. Swiss Life Select je profesionální cestou k zajištění cílů a přání jednotlivců. Vůbec není běžné dělat v tak velké firmě něco tak konkrétního. Obojí mě vždy bavilo a považuju to za smysluplné. Proto vím, že přístup Swiss Life Select je velmi funkční. I já osobně jsem klientem.

Co z Vaší praxe je pro Vás užitečné i dnes?
Pokud pracujete ve firmě s funkčním řízením, ve které platí jasná pravidla, potom stačí, když si získáte a udržujete určitý pracovní rytmus, návyk, tempo. Angličani pro to mají hezké slovo – momentum. A pokud máte ono momentum, potom jste úspěšný. Díky svým zkušenostem si dovolím říci, že poznám firmu s funkčním řízením. A své momentum se snažím vytvářet celý život. Vždy pro to potřebuju silného a fungujícího partnera.

Jaký byl začátek ve Swiss Life Select?
Od začátku jsem věděl, že k úspěchu bude krom profesionality potřeba i určitá dávka empatie. Klient nám dává do správy majetek nebo finance, které často sám vytvořil a tak k nim má vztah, který určitým způsobem ovlivňuje jeho racio. Nebyl jsem si jistý, jestli budu schopen za těchto okolností klienta plně a rychle pochopit. Dnes to beru jako součást své práce. Bylo by nepřirozené, kdyby se jednání s klientem neslo čistě pragmaticky jako třeba vyjednávání o spojení dvou firem.

Co Vás po nástupu do Swiss Life Select překvapilo?
Nesmírně příjemně mě překvapilo, že to, jak mi firma byla představena a jak funguje, se zcela shoduje. Vešel jsem do světa, který na mě byl kompletně připravený. Nejvíce mi pomohla přímá podpora a osobní příklad mého manažera. Pan Igor Duda mě osobně zapracovával, byl se mnou u celé řady klientů. Druhý kus práce, který musím ocenit, odvedl analytik Jan Bartko, který je mi oporou v odborné problematice. Bez něho by to také nešlo.

Na čem dnes pracujete?
Jednám s celou řadou jednatelů menších i větších firem. Bavíme se spolu o zakomponování služby Swiss Life Select do balíku jejich firemních zaměstnaneckých benefitů, což je další silná stránka Swiss Life Select. Věřím, že celá řada těchto jednání bude úspěšná.

Děkujeme Vám za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů a spokojených klientů!