Klíště Vás může vyřadit ze života až na několik měsíců!

Návrat na Newsletter Duben 2015

Onemocnění způsobené infikovaným klíštětem může člověka vyřadit ze života na několik týdnů, ale i na řadu měsíců.

Každé sté klíště je infikované klíšťovou encefalitidou, a dokonce každé desáté borelií. Každý čtvrtý případ encefalitidy přitom způsobuje dlouhodobé zdravotní potíže a výjimkou nejsou trvalé následky, případně invalidita a v tom nejhorším případě dokonce i úmrtí.

Hlášený výskyt onemocnění v České republice:


Zdroj: SZÚ


Před klíštětem jsme schopni se chránit vhodným oblečením a repelenty, ale nejspolehlivější ochranou proti klíšťové encefalitidě je očkování, kde je účinnost vakcíny kolem 99 %. Na druhou stranu proti borelióze zatím žádná účinná vakcína neexistuje.

Následky obou onemocnění lze však pojistit komerčním pojištěním, které lze považovat jako doplněk státního zdravotního pojištění. Pojištění Vás před nákazou neochrání, ale může rodině sloužit jako příspěvek na péči o nemocného, případně jako kompenzace ztráty příjmu v době nemoci.

Většina tuzemských komerčních pojišťoven ve své nabídce umožňuje pojištění tzv. závažných onemocnění pro dospělé, ale i děti, které kryje onemocnění způsobené infikovaným klíštětem.

V případě onemocnění klíšťovou encefalitidou nebo boreliózou může být také vypláceno pojistné plnění z připojištění hospitalizace nebo pracovní neschopnosti.

V současné době Pojišťovna České spořitelny svým klientům nabízí u nově sjednaného pojištění, které bude uzavřeno do 30. června 2015 s připojištěním závažných onemocnění dvojnásobné plnění v případě onemocnění lymeské boreliózy nebo klíšťové encefalitidy někdy v budoucnu*.

Příklad ceny připojištění Závažného onemocnění pro dospělé a dítě:

*Akce se vztahuje na onemocnění dle Speciálních pojistných podmínek FLEXI životní pojištění čl. 9, bod B, odst. t), u) pro dospělé a čl. 10, bod A, odst. o), p) pro děti; a také na onemocnění dle Speciálních pojistných podmínek pro FLEXI životní pojištění JUNIOR, čl. 8, bod B, odst. o), p).

Pokud máte o sjednání tohoto pojištění zájem, kontaktujte prosím svého finančního poradce.

 

 Autor: Kamil Durčák, analytik Swiss Life Select 

 

Pro více informací nás kontaktujte.