Každý týden v Česku zemře jeden cyklista!

Návrat na Newsletter Září 2014

Podle statistiky Pojišťovny České spořitelny dvacet procent všech nahlášených zranění z nehod cyklistů bohužel končí úmrtím.

A to v důsledku závažných poranění neslučitelných se životem – obvykle vícečetných poranění nebo poranění hlavy s krvácením do mozku. Nejčastějšími zraněními při pádu z kola jsou povrchové odřeniny, lehký otřes mozku a zlomenina klíční kosti.

„Síla srážky cyklisty jedoucího rychlostí 15 km/hod. s autem, které jede 35 km/hod., odpovídá pádu z výšky 10 metrů. Jistě si každý umí představit fatální následky takové srážky,“ říká Petr Kohoutek, ředitel úseku pojištění Pojišťovny České spořitelny. „S pomocí ochranných přileb lze mnoha závažným zraněním předejít. Jedná se například o frakturu lebky, zranění měkkých částí hlavy a v polovině případů také o poškození mozku.“
 

Tabulka: Nejčastější zranění cyklistů

Zdroj: Statistika Pojišťovny České spořitelny
 

Podle statistik Policie ČR přišlo v roce 2013 o život 58 cyklistů, těžce zraněno bylo 462 osob. Každý týden zemře jeden cyklista a každý den se alespoň jeden vážně zraní. Konkrétně Pojišťovna České spořitelny řeší každoročně desítky pojistných událostí cyklistů. Mezi úrazy dětí a dospělých převládají lehčí zranění.

Pokud se věnujete cyklistice, určitě je na místě poradit se s finančním poradcem o volbě vhodného životního pojištění, které zahrnuje úrazové pojištění a pojištění trvalých následků úrazu.
 

Zdroj: Tisková zpráva Pojišťovny České spořitelny


Pro více informací nás kontaktujte.