Životní pojištění je dnes nutnost

Návrat na Newsletter Duben 2014

Pojišťovna Česká spořitelny provedla rozsáhlý průzkum veřejného mínění. O tom, že je dnes životní pojištění nutnost, je přesvědčena polovina dotázaných.

Pouhá dvě procenta respondentů životní pojištění nepotřebují, protože sami mají dostatečnou finanční rezervu. Vyplývá to z výsledků výzkumu, který pro Pojišťovnu České spořitelny zpracovala společnost Ipsos.

„Už zdaleka neplatí zažitý mýtus, že pojištění sebe a své rodiny jsou vyhozené peníze. Životní pojištění za nezbytné považuje i 38 % těch, kteří zatím pojistku nemají. Zejména pak živitelé mladých rodin,“ říká Jana Jirásková, tisková mluvčí Pojišťovny České spořitelny. „Pokud někdo ztratil důvěru k pojišťovnám, pak jsou to lidé ve věku nad 60 let. Jen dva lidé ze sta nemusí řešit otázku pojistné ochrany, protože mají dostatek vlastních finančních prostředků na krytí nepředvídatelných životních událostí.“

Téměř třetina dotázaných uvedla, že má životní pojištění, a dvě třetiny z nich jsou přesvědčeni, že je to dnes nutnost. Každý desátý uplácí osud – věří, že se mu nic nestane, když si pojistku sjednal. Do skupiny lidí, kteří pojišťovnám příliš nedůvěřují, patří hlavně lidé nad 60 let a osoby se základním vzděláním a s nižšími příjmy.

On-line výzkum pro Pojišťovnu České spořitelny realizovala společnost Ipsos. Dotazníkového šetření se účastnilo 1 030 respondentů ve věku 18 až 65 let.

Při sjednávání životního pojištění se vždy poraďte se svým finančním poradcem.


Pro více informací nás kontaktujte.

 

Zdroj: Tisková zpráva Pojišťovny České spořitelny